Modele anatomiczne nie tylko do edukacji anatomii, jednak też weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy dostać w profesjonalnych sklepach. Natomiast nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których edukują się przyszli lekarze oraz poznają anatomie. Występują również modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest szczególnie wielki. Najbardziej rozpowszechnione są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • różnych technik RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w paru miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można niewątpliwie dużo się nauczyć. Możemy jednocześnie kupić lecz i wyłącznie samą np łapkę psa do edukacji robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one bardzo starannie odwzorowane, dzięki czemu student w prosty sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją wiedzę. Osteoporoza, myślicie, że to choroba wyłącznie ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które pokazują proces choroby oraz jego etapy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim strukturami jak ścięgna itd. Kolejne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do poziomu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do również niezwykle rozpowszechnionych oraz niezwykłych. Co łączą: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą także zaopatrzony jest w zaczep i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle ciekawie wykonane oraz pozwalają przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie dokładnego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej. Mają również ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa położyć w każdym miejscu oraz nauczyć się robić zabiegi.
Właśnie jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt mogą być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak małe i aby odtworzyć ich fragmenty należny je zwiększyć. Takim przypadkiem może być model głowy komara. Jest on powiększony aż 80 razy. Reprezentuje on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone to np mrówka 30x powiększona. Znakomicie kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne możemy nabyć np jako przykład stopy konia. Są on w paru wzorach i jest stworzony jako projekt 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się również bardzo dużym zainteresowaniem.

Asortyment jest rzeczywiście ogromny. Jeżeli nie zajdziemy – modele anatomiczne, jakie nam pasują wciąż możemy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas uwzględniając to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak mieć, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i dobre spółki, jakie są od lat na rodzimym rynku.